Rusz się
#RuszSię
Jak wygląda warsztat?
Warsztat składa się z pięciu spotkań trwających 2 godziny. Każdy trening odbywa się raz w tygodniu i skupia się na innym zagadnieniu:
-
1. Poznaj swoje ciało
Zaczniemy od krótkiego, ale precyzyjnego wywiadu z Tobą i z Twoim ciałem. Za pomocą prostych ćwiczeń sprawdzimy twoją sprawność fizyczną. Biorąc pod uwagę twój styl życia, predyspozycje oraz twoje nawyki ruchowe wytłumaczymy jakiego rodzaju trening oraz ćwiczenia będą dla Ciebie najlepsze. Opowiemy na czym polega zdrowy ruch i jak się z nim zaprzyjaźnić.
-
2. Mobilność i zakresy
Mobilność to zdolność do swobodnego i bezbolesnego poruszania naszymi stawami w ich pełnych zakresach.
Większość ludzi nie ma wystarczającej mobilności z powodu braku ruchu. Jeśli spędzamy dużo czasu w tej samej pozycji - siedzenie za kierownicą lub za biurkiem (przez 6-8 godzin pięć dni w tygodniu) - nasze tkanki łączne skracają się i stają się napięte. Te tkanki to powięź, która obejmuje mięśnie i inne narządy. Jeśli nie jest ona odpowiednio zmobilizowana powoduje uczucie sztywności, dyskomfortu lub po prostu boli. Uelastycznienie tkanek za pomocą ruchu niweluje ból, nawilża stawy oraz zwiększa ich zakresy.
Zwiększenie mobilności ma wiele zalet:
- Uwalnia nagromadzone napięcia w ciele
- Poprawia postawę ciała
- Wzmacnia stawy
- Zapobiega kontuzjom, zmniejsza ryzyko urazów
- Zwiększa swobodę ruchu i jego efektywność
-
3. Wzmacnianie i siła = stabilizacja
Nasze mięśnie lubią rozwijać się podczas ćwiczeń wykonywanych w pełnym zakresie ruchu, dlatego też po mobilizacji możemy przejść do wzmacniania twojego ciała.
Zaczniemy od fundamentu, czyli od mięśni głębokich. Odpowiadają one za stabilizację naszej sylwetki i utrzymanie poprawnej postawy ciała (m.in stabilizują kręgosłup). Zbyt słabe mięśnie głębokie spowodują, że nasz organizm będzie szukał kompensacji, co może doprowadzić do dużych napięć mięśniowych, a to w konsekwencji do kontuzji. Bez odpowiedniej stabilizacji nie zaczniemy budować siły.
Świadomie pracując nad stabilizacją poprawimy wydolność i wytrzymałość całego aparatu ruchowego.
-
4. Oddech
Sposób w jaki oddychamy wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie oraz na efektywność naszego treningu.
Oddech odpowiedzialny jest za transport tlenu do wszystkich tkanek w naszym organizmie. Warto więc się na nim skupić. Nad jego głębokością, rytmem, nad prawidłowym korzystaniem z mięśni oddechowych. Dzięki skupieniu nad oddechem będziesz mógł wyciszyć codzienny natłok myśli i bodźców. Poczujesz się zrelaksowany/a, podniesie Ci się poziom energii oraz koncentracji.
-
5. Zdrowe nawyki ruchowe. Czas na ruch
Lorem ipsum
Dla kogo?
Masz siedzący tryb pracy przez co odczuwasz dyskomfort w ciele? A może odczuwasz sztywność przy wykonywaniu pewnych ruchów? Masz bóle pleców, stawów lub innych części ciała i nie znasz ich przyczyny? Jesteś niezadowolony/a ze swojej sylwetki lub postawy swojego ciała?
Warsztat #RuszSię zostanie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i pomoże Ci zdobyć wiedzę na temat funkcjonowania Twojego ciała, czyli Twojego zdrowia fizycznego. Dowiesz się jak poradzić sobie z ruchowymi dysfunkcjami, jak świadomie pracować z ciałem i jak zwiększyć jego wydajność.
Przez kogo?
Zadba o Ciebie kadra ICA - Centrum Zdrowego Ruchu w Sopocie.
Każdy z nas wywodzi się z innej dyscypliny sportowej, mamy różne doświadczenia ruchowe, ale wszyscy zajmujemy się usprawnianiem i korekcją ciała przy pomocy metody ruchowej GYROTONIC®.
-
IMG 9928
-
Unknown 1
-
Unknown 2
-
Unknown 6
-
Unknown 5
-
Unknown 4
-
Unknown 3
-
Unknown 7
-
Unknown 8
-
Unknown 9
-
Unknown
Jak zacząć?
Daty i godziny ustalasz z nami indywidualnie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas a my się już wszystkim zajmiemy.
- Zadzwoń
- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.