Rusz się

 #RuszSię 

Jak wygląda warsztat?

Warsztat składa się z pięciu spotkań trwających 2 godziny. Każdy trening odbywa się raz w tygodniu i skupia się na innym zagadnieniu:

 • 1. Poznaj swoje ciało

  Zaczniemy od krótkiego, ale precyzyjnego wywiadu z Tobą i z Twoim ciałem. Za pomocą prostych ćwiczeń sprawdzimy twoją sprawność fizyczną.  Biorąc pod uwagę twój styl życia, predyspozycje oraz twoje nawyki ruchowe wytłumaczymy jakiego rodzaju trening oraz ćwiczenia będą dla Ciebie najlepsze. Opowiemy na czym polega zdrowy ruch i jak się z nim zaprzyjaźnić.

 • 2. Mobilność i zakresy

  Mobilność to zdolność do swobodnego i bezbolesnego poruszania naszymi stawami w ich pełnych zakresach.

  Większość ludzi nie ma wystarczającej mobilności z powodu braku ruchu. Jeśli spędzamy dużo czasu w tej samej pozycji - siedzenie za kierownicą lub za biurkiem (przez 6-8 godzin pięć dni w tygodniu) - nasze tkanki łączne skracają się i stają się napięte. Te tkanki to powięź, która obejmuje mięśnie i inne narządy. Jeśli nie jest ona odpowiednio zmobilizowana powoduje uczucie sztywności, dyskomfortu lub po prostu boli. Uelastycznienie tkanek za pomocą ruchu niweluje ból, nawilża stawy oraz zwiększa ich zakresy.

   

  Zwiększenie mobilności ma wiele zalet: 

  • Uwalnia nagromadzone napięcia w ciele
  • Poprawia postawę ciała
  • Wzmacnia stawy
  • Zapobiega kontuzjom, zmniejsza ryzyko urazów
  • Zwiększa swobodę ruchu i jego efektywność
 • 3. Wzmacnianie i siła = stabilizacja

  Nasze mięśnie lubią rozwijać się podczas ćwiczeń wykonywanych w pełnym zakresie ruchu, dlatego też po mobilizacji możemy przejść do wzmacniania twojego ciała. 

  Zaczniemy od fundamentu, czyli od mięśni głębokich. Odpowiadają one za stabilizację naszej sylwetki i utrzymanie poprawnej postawy ciała (m.in stabilizują kręgosłup). Zbyt słabe mięśnie głębokie spowodują, że nasz organizm będzie szukał kompensacji, co może doprowadzić do dużych napięć mięśniowych, a to w konsekwencji do kontuzji. Bez odpowiedniej stabilizacji nie zaczniemy budować siły.

  Świadomie pracując nad stabilizacją poprawimy wydolność i wytrzymałość całego aparatu ruchowego.

 • 4. Oddech

  Sposób w jaki oddychamy wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie oraz na efektywność naszego treningu.

  Oddech odpowiedzialny jest za transport tlenu do wszystkich tkanek w naszym organizmie. Warto więc się na nim skupić. Nad jego głębokością, rytmem, nad prawidłowym korzystaniem    z mięśni oddechowych. Dzięki skupieniu nad oddechem będziesz mógł wyciszyć codzienny natłok myśli i bodźców. Poczujesz się zrelaksowany/a, podniesie Ci się poziom energii oraz koncentracji.

 • 5. Zdrowe nawyki ruchowe. Czas na ruch

  Lorem ipsum

Dla kogo?

Masz siedzący tryb pracy przez co odczuwasz dyskomfort w ciele? A może odczuwasz sztywność przy wykonywaniu pewnych ruchów? Masz bóle pleców, stawów lub innych części ciała i nie znasz ich przyczyny? Jesteś niezadowolony/a ze swojej sylwetki lub postawy swojego ciała?

Warsztat #RuszSię zostanie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i pomoże Ci zdobyć wiedzę na temat funkcjonowania Twojego ciała, czyli Twojego zdrowia fizycznego. Dowiesz się jak poradzić sobie z ruchowymi dysfunkcjami, jak świadomie pracować z ciałem i jak zwiększyć jego wydajność.

Przez kogo?

Zadba o Ciebie kadra ICA - Centrum Zdrowego Ruchu w Sopocie.

Każdy z nas wywodzi się z innej dyscypliny sportowej, mamy różne doświadczenia ruchowe, ale wszyscy zajmujemy się usprawnianiem i korekcją ciała przy pomocy metody ruchowej GYROTONIC®.

 • IMG 9928

 • Unknown 1

 • Unknown 2

 • Unknown 6

 • Unknown 5

 • Unknown 4

 • Unknown 3

 • Unknown 7

 • Unknown 8

 • Unknown 9

 • Unknown

Jak zacząć?

Daty i godziny ustalasz z nami indywidualnie. Po prostu zadzwoń lub napisz do nas a my się już wszystkim zajmiemy.

 • Zadzwoń
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej: Rusz się

Studio

Nasze studio

Studio ICA - Centrum Zdrowego Ruchu

znajduje się na osiedlu Karlikowski Młyn, w miejscu gdzie niegdyś stał słynny Sopocki Młyn. Studio składa się z dwóch osobnych, profesjonalnie wyposażonych i wyjątkowo doświetlonych przestrzeni do ćwiczeń.
 • Sala „Jedynka" wyposażona w maszynę Pulley Tower oraz maszynę Jumping-Stretching Board.

 • Sala „Bambusy" wyposażona w dwie maszyny Pulley Tower.
Studio zlokalizowane jest obok Sopockich parków i plaży. Blisko ze stacji SKM Sopot oraz Sopot Wyścigi. Łatwy dojazd autem, a na miejscu dostępny jest prywatny parking oraz stojaki na rowery.

Galeria zdjęć

Efekty naszej pracy

Poprawa plastycznosci ciała

Otwarcie klatki piersiowej. Praca nad świadomym ruchem kręgosłupa oraz obręczy barkowej.

Aktywne rozciągnięcie dolnej partii mięśniowej. Praca nad zakresami w stawach biodrowych. Stabilizacja miednicy.

Wyrównanie dysbalansu w ciele. Praca na stabilizacją obręczy barkowej.

Odnalezienie osi kręgosłupa. Praca nad rotacją kregosłupa.

O profesjonalną oraz pozytywną atmosferę

dbają najlepsi nauczyciele ruchu. 

Kim jesteśmy?

Czytaj więcej: Studio

Kontakt

[receiver]

Remigiusz Lasek
+48 660 496 995

Magdalena Laudańska
+48 505 870 580

[mail]

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

[location]

ul. 3 maja 59
Osiedle Karlikowski Młyn
81-850 Sopot 

[question]

Jak do nas trafić

Znajdujemy się na terenie Osiedla Karlikowski Młyn na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z z ul. Kościuszki. 

Jeśli przyjeżdżasz do nas autem

Po zjechaniu z ul. Niepodległości przejedź pod wiaduktem, a następnie zaraz za czerwoną auto myjnią skręć w prawo na światłach. Po wjechaniu na osiedle możesz zaparkować swój samochód na osiedlowym parkingu.

Jeśli przyjeżdżasz do nas SKM

Masz do wyboru stację SKM Sopot lub Sopot Wyścigi. Z obydwóch stacji jest tak samo blisko - około 10 minut na pieszo. Jeśli idziesz do nas ze stacji Sopot wejdź tylko na ul. Kościuszki, idź nią do końca i już na światłach zobaczysz nasze studio. Natomiast ze stacji Sopot Wyścigi wystarczy, że pójdziesz uliczką wzdłuż torów, aż dojdziesz do czerwonej auto myjni. Skręć w prawo na ul. 3 Maja i zaraz za rogiem nas odnajdziesz.

Czytaj więcej: Kontakt

Więcej artykułów…

+48 660 496 995

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. 3 maja 59, Sopot 

www.lapzdrowie.pl © all rights reserved
by ZU